Mi a családállítás?

A családállítást Bert Hellinger német pszichoterapeuta és kollegáinak megfigyelésein alapul. A technikát Hellinger dolgozta ki.

Megfigyelték, hogy van egy energia mező,(morfogenetikus mező), ami létre jön és  ebben a mezőben információk tárolódnak. Ezt hívjuk családléleknek, ez az információs mező tárolja és átadja az összes információt, amit a családtagok valaha megéltek. Ebben dolgozunk amikor a családállítást csinálunk.

A családállítás célja, hogy  az ember felszabadítsa magát a generációs terhektől, amit tudattalanul átvett és a helyére kerüljön. A családrendszer mindig kiegyenlítődésre törekszik ezért fontos, hogy ne cipeljük a felmenőink terhét, hogy a helyünkön álljunk.  Hellinger a családlélekben rend uralkodik, amit törvények irányítanak. Ezeket a „Szeretet rendjének” nevezzük. Mik ezek a törvények?

Az első az odatartozás törvénye, azt jelenti, hogy mindenki aki a családban megfogant annak helye van a családban. Az ember legnagyobb félelme a kirekesztéstől való félelem. A rendszer minden tagjának egyenlő joga van a családhoz tartozni. Amikor ez a jog sérül azzal, hogy valakit kitagadnak például azért mert a család értékrendjével nem eggyezik vagy meghalt és fájdalmas az emléke. Ilyen például a gyermekvesztés.

A második törvény a hely törvénye, ebben a családrendszerben mindenkinek megvan a maga helye, akkor van rend, ha mindenki a saját helyén áll. A szülők, nagyszülők és elöttük van a gyermek. Amikor a gyerek valamilyen oknál fogva felugrik a szülő mellé vagy még nehezebb sors ha a nagyszülő helyére áll, felborul az egyensúly. Az azonos szinteken is fontos az érkezési sorrend felállítása,aki előbb született az az első, a többiek utána következnek. Mindig az számít hányadikként érkezett a családba. Ha például volt a családban vetélés vagy abortusz és azt eltitkolják a szülők akkor az életben maradt gyermek nem a saját helyén fog állni és tudattalanul átveszi a megnem született sorsát.

A harmadik a kiegyenlítődés törvénye, ami azt jelenti, hogy amikor a felmenők megoldatlan helyzeteket hagynak vagy titok van a családban vagy kitagadtak valakit az ő helyét valaki átveszi a következő generációból. Mert a rendszer egyensúlyra törekszik.

Minden embernek van egy energia mezeje és a családnak is van egy energia mezeje, ahol eltárolódnak az információk, a családállításkor ebben a mezőben dolgozunk képviselőkkel. A témahozót és a résztvevőket a képviselők jelenítik meg. Itt tudjuk felismerni a működési dinamikát, az ismétlődéseket és így tudunk változtatni rajta. Ha valaki nem a helyén áll akkor visszaállítjuk a helyére, ha kitagadták visszafogadjuk a családba. Ha van sorsátvétel azt letesszük,(visszaadjuk).

Mi számít nehéz sorsnak?

Ha valaki nem tudott megszületni vagy megszületett, de fiatalon meghalt. Ha valakit kitagadtak vagy töröltek a családi köztudatból, nehéz sors az is, ha valakit nagy sorscsapások, veszteségek értek. Itt érdemes megemlíteni az elveszett ikreket is. Elveszett ikernek nevezzük azt, amikor 2 kis élet indul az anyaméhben, de csak egy tud megszületni, erről sokszor nincs orvosi információ, de ma már tudjuk, hogy a terhességek kb. 70% indul ikerként. Ez energetikai szinten lenyomatot hagy a megszületett gyermek lelkében.

Miből lehet következtetni, hogy nem egyedül indultunk?

Nagyon erős bűntudat, önsorsrontás, depresszió, halálvágy, gyász, öngyilkosság(hajlam) félembernek érzi magát, döntésképtelenség, versenyhelyzetek kerülése, siker kerülés, kontroll, kényszeres ragaszkodás, balkezesség, rémálmok erőszakkosággal, elalvási nehézségek. Természetesen ezek a tünetek nem mindig az iker vesztéshez kapcsolódnak, de érdemes megnézni, hogy volt-e iker az induláskor. 

Mi az a Klán és ki tartozik a Klánhoz?

A Klán a kibővített család, ide tartoznak a testvérek akikkel az egyik szülőnk közös, nagynénik, nagybácsik, a szülők előző fontos kapcsolata ahonnan gyermek fogant, született, menyasszony, vőlegény, De ide tartozik az az ember is akit a felmenőnk megmentett valamilyen helyzetből, és ő is beletartozik a másik ember családrendszerébe.

Milyen esetekben tud segíteni a családállítás?

Szülő gyerek kapcsolat, párkapcsolat, gyerekkori sérülések, traumák, gyermektelenség, félelem a gyermekvállalástól, betegségek, túlsúly, anorexia, függőségek, alkohol problémák, pénz, munka, siker.

Fontos tudnivalók!

Családállításon csak saját felelősségre vehet részt mindenki, nem vehet részt aki pszichiátriai kezelés alatt áll, antideprensszánsokat vagy tudatmódosítókat szed, vagy bármely pszichológiai problémája van. A családállításra csak tisztán(alkohol, drog mentesen érkezhetsz!) Aki kezelés alatt áll vagy gyógyszert szed  őket családtagjuk engedéllyel képviselheti, vagy a kezelő orvosa kísérhet! Én ilyen eseteket nem vállalok!

Itt érhetsz el

Tanfolyamok, konzultációk, családállítás

Írj emailt a thetazsuzsi@gmail.com email címre

Megtalálsz még a Facebookon, a YouToube- on

Facebookon, YouToube-on, vagy a TIKTOK-on.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. Csak a szükségeseket

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás