A családállítást Bert Hellinger német pszichoterapeuta és kollegáinak megfigyelésein alapul. A technikát Hellinger dolgozta ki.
Megfigyelték, hogy van egy energia mező,(morfogenetikus mező), ami létre jön és ebben a mezőben információk tárolódnak. Ezt hívjuk családléleknek, ez az információs mező tárolja és átadja az összes információt, amit a családtagok valaha megéltek. Ebben dolgozunk amikor a családállítást csinálunk.
A családállítás célja, hogy az ember felszabadítsa magát a generációs terhektől, amit tudattalanul átvett és a helyére kerüljön. A családrendszer mindig kiegyenlítődésre törekszik ezért fontos, hogy ne cipeljük a felmenőink terhét, hogy a helyünkön álljunk. Hellinger a családlélekben rend uralkodik, amit törvények irányítanak. Ezeket a „Szeretet rendjének” nevezzük. Mik ezek a törvények?
Az első az odatartozás törvénye, azt jelenti, hogy mindenki aki a családban megfogant annak helye van a családban. Az ember legnagyobb félelme a kirekesztéstől való félelem. A rendszer minden tagjának egyenlő joga van a családhoz tartozni. Amikor ez a jog sérül azzal, hogy valakit kitagadnak például azért mert a család értékrendjével nem eggyezik vagy meghalt és fájdalmas az emléke. Ilyen például a gyermekvesztés.
A második törvény a hely törvénye, ebben a családrendszerben mindenkinek megvan a maga helye, akkor van rend, ha mindenki a saját helyén áll. A szülők, nagyszülők és elöttük van a gyermek. Amikor a gyerek valamilyen oknál fogva felugrik a szülő mellé vagy még nehezebb sors ha a nagyszülő helyére áll, felborul az egyensúly. Az azonos szinteken is fontos az érkezési sorrend felállítása,aki előbb született az az első, a többiek utána következnek. Mindig az számít hányadikként érkezett a családba. Ha például volt a családban vetélés vagy abortusz és azt eltitkolják a szülők akkor az életben maradt gyermek nem a saját helyén fog állni és tudattalanul átveszi a megnem született sorsát.
A harmadik a kiegyenlítődés törvénye, ami azt jelenti, hogy amikor a felmenők megoldatlan helyzeteket hagynak vagy titok van a családban vagy kitagadtak valakit az ő helyét valaki átveszi a következő generációból. Mert a rendszer egyensúlyra törekszik.
Minden embernek van egy energia mezeje és a családnak is van egy energia mezeje, ahol eltárolódnak az információk, a családállításkor ebben a mezőben dolgozunk képviselőkkel. A témahozót és a résztvevőket a képviselők jelenítik meg. Itt tudjuk felismerni a működési dinamikát, az ismétlődéseket és így tudunk változtatni rajta. Ha valaki nem a helyén áll akkor visszaállítjuk a helyére, ha kitagadták visszafogadjuk a családba. Ha van sorsátvétel azt letesszük,(visszaadjuk).
Ha valaki nem tudott megszületni vagy megszületett, de fiatalon meghalt. Ha valakit kitagadtak vagy töröltek a családi köztudatból, nehéz sors az is, ha valakit nagy sorscsapások, veszteségek értek. Itt érdemes megemlíteni az elveszett ikreket is. Elveszett ikernek nevezzük azt, amikor 2 kis élet indul az anyaméhben, de csak egy tud megszületni, erről sokszor nincs orvosi információ, de ma már tudjuk, hogy a terhességek kb. 70% indul ikerként. Ez energetikai szinten lenyomatot hagy a megszületett gyermek lelkében.
Nagyon erős bűntudat, önsorsrontás, depresszió, halálvágy, gyász, öngyilkosság(hajlam) félembernek érzi magát, döntésképtelenség, versenyhelyzetek kerülése, siker kerülés, kontroll, kényszeres ragaszkodás, balkezesség, rémálmok erőszakkosággal, elalvási nehézségek. Természetesen ezek a tünetek nem mindig az iker vesztéshez kapcsolódnak, de érdemes megnézni, hogy volt-e iker az induláskor.
A Klán a kibővített család, ide tartoznak a testvérek akikkel az egyik szülőnk közös, nagynénik, nagybácsik, a szülők előző fontos kapcsolata ahonnan gyermek fogant, született, menyasszony, vőlegény, De ide tartozik az az ember is akit a felmenőnk megmentett valamilyen helyzetből, és ő is beletartozik a másik ember családrendszerébe.
Szülő gyerek kapcsolat, párkapcsolat, gyerekkori sérülések, traumák, gyermektelenség, félelem a gyermekvállalástól, betegségek, túlsúly, anorexia, függőségek, alkohol problémák, pénz, munka, siker.
Családállításon csak saját felelősségre vehet részt mindenki, nem vehet részt aki pszichiátriai kezelés alatt áll, antideprensszánsokat vagy tudatmódosítókat szed, vagy bármely pszichológiai problémája van. A családállításra csak tisztán(alkohol, drog mentesen érkezhetsz!) Aki kezelés alatt áll vagy gyógyszert szed őket családtagjuk engedéllyel képviselheti, vagy a kezelő orvosa kísérhet! Én ilyen eseteket nem vállalok!
A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. Csak a szükségeseket
A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.